Badanie wzroku Bydgoszcz

Badania wzroku, które wykonujemy w naszych gabinetach, sposób podejścia do pacjenta, właściwa procedura ich przeprowadzenia, oraz poświęcony czas i precyzja wykonania to cechy, które wyróżniają nas wśród innych.
Dzięki temu możemy zagwarantować najlepszą jakość widzenia i zadowolenie klienta.

Dziedziną zajmującą się ochroną wzroku i procesu widzenia od ponad 100 lat jest OPTOMETRIA. Na całym świecie specjalistami, którzy badają i diagnozują wady wzroku są optometryści.
Badaniami optometrycznymi oraz dopasowaniem soczewek kontaktowych zajmujemy się od lat 50-tych ubiegłego wieku. Ogromnym doświadczeniem i ciągłym udoskonaleniem swoich umiejętności gwarantujemy każdemu klientowi najlepszą obsługę.

Bydgoski Zakład Optyczny jest jednym z pierwszych zakładów optycznych, w którym Bernard Mroziński zapoczątkował badania optometryczne. Zajmował się specjalistycznymi pomiarami układu wzrokowego oraz dobierał soczewki kontaktowe twarde własnej produkcji, dopasowując je indywidualnie do każdego z oczu w zależności od wady wzroku.

Obecnie zachowujemy te tradycję i rozwijamy zakres badań korzystając ze współczesnej wiedzy, technologii i osiągnięć światowej optometrii.
Badania i diagnostykę wad wzroku wykonujemy u osób w każdym wieku. Profesjonalnie dobieramy MOCE SOCZEWEK KOREKCYJNYCH dla OKULARÓW oraz SOCZEWEK KONTAKTOWYCH. Ponadto zajmujemy się specjalistycznymi badaniami widzenia obuocznego i terapią procesu widzenia.

PODCZAS BADANIA możemy PRZYMIERZYĆ I PRZETESTOWAĆ najnowszej generacji specjalistyczne soczewki okularowe, w tym soczewki wieloogniskowe np. relaksacyjne, dwuogniskowe czy progresywne, różnych konstrukcji i marek.

DOBÓR MOCY OKULARÓW DLA BLISKICH ODLEGŁOŚCI ustalany jest na podstawie indywidualnych potrzeb każdego klienta, jego ulubionych odległości czytania książki, tabletu lub smartfona oraz uwzględniającą potrzebę wzrokową w średnim dystansie, dla laptopa czy monitora komputera stacjonarnego.
Najlepszym rozwiązaniem są soczewki biurowe o zmiennej ogniskowej dla różnych stref obserwacji bliży, lub tradycyjne rozwiązanie, czyli jednoogniskowe moce do czytania z jednej ustalonej odległości.


UWAGA!
BADANIE obejmujące jedynie DOBÓR MOCY OKULARÓW wykonywane jest WYŁĄCZNIE DLA KLIENTÓW realizujących zamówienie okularów w NASZEJ FIRMIE.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Optometrysta Bydgoszcz

W misji naszej firmy ogromny nacisk kładziemy na profesjonalne i rzetelne badanie wzroku. Dlatego w skład naszego zespołu wchodzą wysoko wykfalifikowani dyplomowani optometryści, którzy systematycznie podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w kursach, sympozjach, szkoleniach czy panelach naukowych zarówno z dziedziny optometrii jak i terapii wzrokowej.

Nasi optometryści nie tylko zbadają wzrok pod kontem prawidłowego doboru mocy refrakcji, ale także przeanalizują styl życia klienta, aby doradzić mu rodzaj soczewek okularowych lub kontaktowych, który w jak najlepszy sposób spełni jego oczekiwania i będzie dostosowany do jego potrzeb.

Nasz zespół to:

Mgr Jarosław Żuchowski jest pierwszym optometrystą w Bydgoszczy, który w 2003 roku po ukończeniu stacjonarnych studiów z fizyki o specjalności optometria na UAM rozpoczął praktykę optometryczną. Tytuł zawodowy Mistrza Optyka otrzymał w 1999 roku.

Posiada wyjątkowo szeroką wiedzę, umiejętności i doświadczenie z zakresu optyki, optometrii, kontaktologii oraz terapii widzenia. Badania wykonuje również u dzieci.

W Bydgoskim Zakładzie Optycznym Żuchowscy pracują również optometryści, młodzi i zdolni absolwenci UKW, mgr Natalia Murawska i mgr Dominik Moskal.

Układ wzrokowy można usprawnić lub rehabilitować za pomocą terapii widzenia, dzięki czemu dolegliwości wzrokowe przestaną zakłócać normalne, codzienne funkcjonowanie oczu. Szereg ćwiczeń wzrokowych realizowanych jest w trakcie sesji treningu wzrokowego. Zazwyczaj realizowane są przez kilkanaście tygodni, aby usprawnić układ wzrokowy do osiągnięcia wymaganych rezultatów. Nieliczni optometryści posiadają wiedzę z zakresu terapii widzenia obuocznego więc warto skorzystać z doświadczenia optometrystów w Bydgoskim Zakładzie Optycznym Żuchowscy.

Optometryści korygują wady wzroku nie tylko za pomocą okularów. Doskonałą alternatywą niemalże na każdą wadę wzroku jest korekcja za pomocą soczewek kontaktowych. W tym przypadku najzdrowszy i najwygodniejszy sposób korekcji wady wzroku dają soczewki kontaktowe jednodniowe. Nasz optometrysta dopasowuje je również dla krótkowidzów i dalekowidzów z astygmatyzmem oraz dla osób z presbiopią, wymagających wsparcia ostrości podczas czytania.

Nasi optometryści posiadają certyfikację na dobór i wykonywanie korekcji wad wzroku specjalistycznymi soczewkami okularowymi terapeutycznymi hamującymi rozwój krótkowzroczności u dzieci. Ponieważ przyspieszony rozwój krótkowzroczności zwiększa ryzyko chorób oczu, w szczególności siatkówki oka, niezmiernie ważne jest aby zminimalizować postępowanie krótkowzroczności od wczesnego dzieciństwa do czasu zakończenia rozwoju oka. Terapeutyczne soczewki okularowe w znacznym procencie przypadków powstrzymują rozwój postępowania krótkowzroczności u dzieci.

Dobry optometrysta dziecięcy w Bydgoszczy

Szukają Państwo doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego specjalisty dla swojej pociechy? Zapraszamy do Bydgoskiego Zakładu Optycznego. Tu można skorzystać z fachowego doradztwa, badań diagnostycznych, a także doboru odpowiednich okularów i soczewek kontaktowych dla dzieci oraz młodzieży. Nasz zespół posiada doświadczenie w pracy z najmłodszymi i świetne podejście do małych pacjentów. Dysponujemy wieloma modnymi oprawkami, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających osób.

Często zdarza się, że okulary nie są wystarczającym rozwiązaniem na problemy wzrokowe u najmłodszych. Odpowiedzią na tak sytuację jest terapia widzenia obuocznego dedykowana specjalnie dla dzieci. Dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom, dotyczącym głównie mięśni oczu oraz naszym specjalistom posiadającym duże doświadczenie w terapii, możemy skutecznie pomóc w kwestii poprawy funkcjonowania układu wzrokowego Państwa pociech.

 

 

 

 

 

 

Gabinety Badań i Rejestracja

Badania wzroku wykonywane są codziennie w godzinach otwarcia.
Zapewniamy Państwu dogodne warunki indywidualnego umówienia się na konkretny termin i godzinę do wybranego specjalisty.

Bydgoszcz, ul. Gdańska 11, tel. 52 322 19 51

czynne: pn.-pt. 9.00 – 18.00,

w soboty: 9.00 – do 14.00

Bydgoszcz, ul. Dworcowa 12, tel. 52 366 08 45

czynne: pn.-pt. 10.00 – 18.00,

w soboty: 10.00 – do 14.00

   Gabinet ul. Gdańska 11    

 

 

Cennik Badań

 

Świadczymy usługi wyjątkowo profesjonalnie, więc zakup okularów lub soczewek kontaktowych uzupełniamy najwyższej jakości badaniami i diagnostyką oczu.

Badania wykonujemy dla klientów naszego Zakładu Optycznego, a wyniki badań wydawane w dniu odbioru okularów lub soczewek kontaktowych.

W zależności od specjalisty oraz typu wykonywanych badań i pomiarów ceny poszczególnych badań przedstawiają się następująco:

OPTOMETRYSTA: mgr Jarosław Żuchowski

Pomiary podstawowe: 250 zł

W skład badania wchodzą:

Badania obiektywne – wstępne:

- autorefraktometr
- ocena przedniego odcinka oka

Badania subiektywne – szczegółowe:

- dobór mocy korygujących wadę wzroku obu oczu
- badanie widzenia obuocznego - wstępne
- badanie procesu widzenia i dobór korekcji dla bliży wzrokowej
- omówienie wyników pomiarów oraz zaleconej korekcji
- omówienie potrzeb wykonania badań dodatkowych

Pomiary dodatkowe:

- szczegółowe badania w zaburzeniach widzenia obuocznego, zezowaniu z zastosowaniem filtrów i światła spolaryzowanego, czerwono- zielonego, pryzmatów - 20 zł

- szczegółowe badania procesu widzenia w bliży wzrokowej:pomiary stabilności i odpowiedzi akomodacji, konwergencja, ruchy oczu itp. 20 zł
- badanie widzenia barw 10 zł
- badanie kontrastu 10 zł
- badanie ciśnienia śródgałkowego 20 zł
- badanie samego ciśnienia śródgałkowego bez innych badań 30 zł

Zastosowanie specjalistycznej korekcji:

- ustalenie korekcji pryzmatycznej 100 zł

Dobór soczewek kontaktowych:

Procedury:
- ocena stanu oczu pod kątem dobrania właściwych soczewek kontaktowych i wykluczenia patologii uniemożliwiających ich noszenie
- określenie mocy soczewek kontaktowych wynikających ze wcześniejszych badań podstawowych oraz rodzaju soczewek dostosowanych do wady wzroku i preferencji klienta,
(podstawowe badanie refrakcji nie wchodzi zakres tej czynności)
- założenie soczewek, ocena widzenia i dopasowania;
- określenie ostatecznej mocy soczewek
- objaśnienie techniki zakładania i zdejmowania soczewek
- nauka pielęgnacji, dot. soczewek wielokrotnego użytku
- ustalenie wizyt kontrolnych

- soczewki sferyczne 50 zł
- soczewki toryczne 70 zł
- soczewki multifocalne 100 zł

Nauka zakładania i zdejmowania soczewek podczas pierwszej wizyty prowadzona przez optometrystę lub asystenta soczewek kontaktowych.

Wizyty kontrolne dotyczące soczewek kontaktowych 50 zł – 100 zł


Terapia widzenia:

Po badaniach podstawowych, diagnostyka i klasyfikacja do terapii widzenia 100 zł.
Omówienie zdiagnozowanych problemów i możliwości pomocy, omówienie harmonogramu spotkań.

Wykonywanie terapii w gabinecie – sesje indywidualne.

cykl 10 terapii 1200 zł

Przygotowanie ćwiczeń do terapii domowej, pomoce, omówienie i nauka wykonywania ćwiczeń domowych 25 zł – 50 zł.

Na prośbę pacjenta wystawiane są zaświadczenia ze szczegółowym opisem wyników przeprowadzonych badań 20 zł.

Przekazanie odpisu z wynikami mocy korekcji – w dniu odbioru okularów lub soczewek kontaktowych.

Diagnostyka oczu: Wykonanie badania za pomocą OCT Optycznej Tomografii Koherentnej 150 zł.

 

MISTRZ OPTYK – REFRAKCJONISTA: Wiesława Żuchowska


Pomiary podstawowe (pomiary dotyczące korekcji okularowej): 150 zł

W skład badania wchodzą:

Badania obiektywne – wstępne: - autorefraktometr.
Badania subiektywne – szczegółowe:

- dobór mocy korygujących wadę wzroku obu oczu do dali wzrokowej
- badanie widzenia obuocznego - wstępne
- dobór mocy korekcyjnych dla bliży wzrokowej
- omówienie wyników pomiarów oraz zaleconej korekcji
- omówienie potrzeb wykonania badań dodatkowych u innego specjalisty
- przekazanie odpisu z wynikami badań – w dniu odbioru okularów

Badanie optometryczne – badanie wzroku Bydgoszcz

W naszych Salonach badanie wzroku wykonują optometryści. Optometrysta badając wzrok skupia się przede wszystkim na ocenie poprawności funkcjonowania układu wzrokowego. Jeżeli jakość widzenia jest nie zadowalająca, koryguje wzrok za pomocą soczewek okularowych lub kontaktowych, tak aby osiągnąć możliwie jak najlepszy efekt. W gabinecie badań wykorzystuje nowoczesną aparaturę diagnostyczną. Dla osób sławo widzących, dla których tradycyjne okulary nie są wystarczające, dobiera odpowiednie pomoce wzrokowe, między innymi tradycyjne lupy lub lupy elektroniczne. Niekiedy tradycyjne okulary nie rozwiązują kłopotów z widzeniem. W takiej sytuacji pomocna może okazać się terapia wzrokowa. Polega na odpowiednio dobranych ćwiczeniach wzrokowych, głównie dotyczących mięśni oczu wpływających na poprawę lub przywrócenie widzenia obuocznego. Optometrysta przeprowadza również nieinwazyjne badania diagnostyczne oczu przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Wykonuje pomiar ciśnienia śródgałkowego, badanie tomografem optycznym OCT: diagnostyka siatkówki w tym ocenę plamki żółtej, tarczy nerwu wzrokowego, badanie grubości rogówki.

Prawidłowe widzenie pozwala na dobre funkcjonowanie w codziennym środowisku, zarówno zawodowym, rodzinnym, jak i społecznym. Niezwykle ważna okazuje się dbałość o wzrok oraz jego systematyczną profilaktykę, zapobiegającą rozwojowi groźnych chorób oczu. Pomogą w tym regularnie przeprowadzane badania diagnostyczne, pozwalające wykryć wady i schorzenia oczu już na wczesnym etapie ich rozwoju.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Obok wysoko wykwalifikowanego personelu dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i pomiarowym pozwalającym na wykonane badań w sposób bezbolesny, komfortowy i precyzyjny.

Bydgoski Zakład Optyczny oferuje badanie wzroku w Bydgoszczy w centrum miasta w salonach zlokalizowanych przy ulicy Dworcowej 12 i Gdańskiej 11. Szeroka oferta usług diagnostycznych została skierowana dla osób dorosłych, seniorów, a także dla młodzieży oraz dzieci. Tym, co szczególnie nas wyróżnia to indywidualne podejście do każdego pacjenta, szeroka wiedza oraz bogate doświadczenie w zakresie optometrii i optyki.

Na czym polega badanie oczu w naszym Zakładzie Optycznym w Bydgoszczy

Ponieważ zależy nam na jak najlepszemu sprostaniu oczekiwaniom klienta na badanie w naszym Salonie Optycznym należy zarezerwować sobie około godziny czasu. Najpierw zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad i wypisany kwestionariusz. Zapytamy o takie podstawowe kwestie jak to czy klient badał już wzrok, czy nosił okulary lub soczewki kontaktowe oraz czy odczuwa jakiś dyskomfort w ostrości widzenia do dali lub bliży, lub czy posiada problemy zdrowotne oczu. Niemniej ważne będzie dla nas jak rodzaj wykonywanej pracy obciąża układ wzrokowy, w jaki sposób spędza czas wolny, jak dużo czasu spędza podczas pracy przy monitorze komputera lub przed innymi ekranami emitującymi światło niebieskie. Ważną informacją jest również, czy preferuje okulary czy soczewki kontaktowe.

Podstawowe badanie refrakcji dla osób noszących okulary i soczewki kontaktowe wygląda tak samo. Jeśli ktoś preferuje soczewki kontaktowe, druga część badania będzie przeprowadzoną pod tym kątem. Między innymi będzie to ocena stanu zdrowia przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej.

W przypadku występowania problemów z widzeniem obuocznym należy przygotować się na szereg dodatkowych procedur optometrycznych, które dadzą odpowiedzi dotyczące bardziej złożonych problemów wzrokowych.

Poza badaniem optometrycznym w naszym Gabinecie przeprowadzamy badania diagnostyczne:

- Tomografia optyczna rogówki OCT
- Badanie ciśnienia oka
- Badanie grubości rogówki
- Keratometria
- Skiaskopia
- Autorefraktometria

Tym, co nas szczególnie wyróżnia, to indywidualne podejście do klienta, dokładność, precyzja, a także wysoka jakość świadczonych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby Państwo czuli się komfortowo podczas wizyt u nas. Szczególną uwagę przywiązujemy do przyjaznej i ciepłej atmosfery podczas pobytu najmłodszych pacjentów.

Komputerowe badanie wzroku w Bydgoszczy

Wstępnym badaniem przesiewowym wady wzroku jest badanie autorefraktometrem, potocznie nazywanym komputerowym badaniem wzroku. Komputerowe badanie wzroku ocenia obiektywnie, czyli bez pytania Pacjenta o jego jakość widzenia, wadę refrakcji każdego oka z osobna. Jest o standardowa, szybka metoda do wstępnego ustalenia wady wzroku podczas badania optometrycznego lub okulistycznego. Komputerowe badanie wzroku nie może być jednak podstawą do wykonania okularów korekcyjnych, gdyż nie uwzględnia obuocznego widzenia obojga z oczu. Badanie autorefraktometrem ze względu na swoją specyfikę pomiaru daje jedynie wstępną informację na temat wady wzroku jedynie do dali. Nie uwzględnia również informacji na temat ostrości widzenia do dali, więc dopiero dalsze badania subiektywne mogą potwierdzić lub zanegować taką wstępną diagnozę. Komputerowe badanie wzroku nie wyznacza mocy okularów do czytania, ponieważ wykonuje pomiar przy rozluźnionej akomodacji soczewki ocznej symulując w urządzeniu daleką odległość obserwacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badanie wzroku Bydgoszcz - badanie oczu Bydgoszcz - Optyk Żuchowscy