Akcesoria do soczewek kontaktowych Bydgoszcz

Jeśli nosimy soczewki kontaktowe inne niż jednodniowe, powinniśmy właściwie o nie zadbać. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna. W trakcie użytkowania na powierzchni soczewek gromadzą się osady oraz mikroorganizmy, które mogą powodować zmniejszenie komfortu widzenia oraz wywoływać infekcje. Jak czyścić dobrze soczewki możecie Państwo się dowiedzieć z filmu, który to świetnie obrazuje.
Pozostaje pytanie czym?
Do pielęgnacji soczewek należy bezwzględnie użyć specjalistycznego płynu. Jakiego? Najlepiej skonsultować się z specjalistą, który dobierał soczewki kontaktowe, ponieważ mogą występować niezgodności pomiędzy niektórymi składnikami płynów pielęgnacyjnych a soczewkami. W praktyce większość płynów wielofunkcyjnych przeznaczona jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Jednak przed wybraniem nowego płynu lepiej upewnić się czy będzie odpowiedni do naszych soczewek oraz przestrzegać zaleceń użytkowania podanych na jego ulotce.
Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kropli nawilżających do oczu, które mogą znacząco poprawić nam komfort noszenia soczewek, ale powinny być właściwie dobrane.

 

 

 

Akcesoria do soczewek kontaktowych Bydgoszcz - Optyk Żuchowscy