Nowoczesne technologie

 

Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie wspomagane jest przez najnowocześniejszy sprzęt m.in. w zakresie badania wzroku, pomiarów centracji środków optycznych soczewek okularowych do oprawy oraz automatu szlifierskiego do obróbki soczewek.

 

Nasze urządzenia w gabinecie optometrycznym:

Autorefraktometr z keratometrem -  wstępny, automatyczny pomiar wady wzroku i krzywizny rogówki.

Biomikroskop - Lampa szczelinowa -  Badanie obejmuje ocenę zewnętrznych struktur oka w różnych powiększeniach od 6 do 40 razy.

Foropter – uściślenie wady wzroku, wykorzystuje szereg wbudowanych w urządzenie soczewek, pryzmatów oraz filtrów dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie bardzo szczegółowego badania mocy korekcyjnych i pomiarów funkcji wzrokowych.

Foropter współpracuje z elektroniczną tablicą  do wyświetlania różnego rodzaju znaków i specjalistycznych testów, np. do badania kontrastu czy widzenia barwnego.

 

i-Care - Dzięki niemu szybko, bezboleśnie i bez kontaktowo możemy zbadać ciśnienie śródgałkowe metodą tonometrii indukcyjnej.

 

OCT–  Urządzenie diagnostyczne do badania przedniego i tylnego odcinka oka, wykorzystujące skaning optyczny oka.

 

Centrowanie soczewek i wykonanie okularów:

 

Jesteśmy profesjonalistami, więc dbamy o precyzyjne pomiary, wykonanie i montaż soczewek do okularów.
Wykorzystujemy urządzenia do dokładnego ustawienia środków optycznych soczewek w wybranych przez klienta oprawach. Pomiary te wykonywane są dla każdego klienta zamawiającego okulary. Jest to niezwykle istotne m. in. do prawidłowego montażu soczewek progresywnych.

 

Szlifowanie soczewek okularowych:

 

Perfekcyjne wykonanie okularów to cecha, która jest naszą dewizą od ponad 70 lat. Dokładność, na każdym etapie montażu, gwarantuje ich trwałość oraz zadowolenie klientów.
Ponad 40 lat temu jako jedni z pierwszych optyków w Polsce szlifowaliśmy soczewki okularowe za pomocą automatu szlifierskiego. Obecnie dysponujemy automatem szlifierskim ESSILOR MrBlue, którego cechą jest niezwykle precyzyjne odwzorowania kształtu oprawy w 3D z dokładnością obróbki do 0,05mm. Urządzenie wykonuje ponadto obróbkę soczewek o kształcie projektowanym indywidualnie wg ustaleń klienta oraz szlifuje soczewki bardzo wypukłe np. do opraw o charakterze sportowym.

Mr Blue - Automat szlifierski.

Mr Blue automat szlifierskiTechnologia eye-touch

 

 

Okulary to nasza pasja

Optyk Żuchowscy - Nowoczesne technologie