Trendy w dziecięcych okularach 2023

02.10.2023

 

Postaw na oryginalność

Niezależnie od wieku Twoje dziecko może być zainteresowane modelem, który zwraca na siebie uwagę i prezentuje się mniej lub bardziej oryginalnie. Nuda to ostatnie, czego chcą dzieci – nierzadko również w sferze stylizacji. Jeżeli również Twoja pociecha należy do grupy osób, które lubią brylować w towarzystwie, wybór właśnie takich okularów korekcyjnych wydaje się oczywisty. Pojawia się jednak pytanie, czym konkretnie oprawki dziecięce mogą się wyróżniać?

Dużą popularnością szczególnie wśród najmłodszych cieszą się kolorowe warianty. Zarówno jedno-, jak i wielobarwne modele świetnie pasują do usposobienia kilkuletnich dzieci, jednak często decydują się na nie także nastolatki. Inny element wyróżniający korekcyjne okulary dziecięce i sprawiający, że są modne, to duże oprawki. Również nietypowe kształty, np. geometryczne mogą pełnić taką funkcję.

Wśród młodzieży pojawiła się tendencja noszenia modeli zaprojektowanych na wzór wariantów przeznaczonych dla dorosłych. W tym momencie można by w zasadzie wyliczyć wszystkie powszechnie obowiązujące trendy. Z jednej strony mogą to być kolorowe wyraziste oprawy, często duże lub o awangardowych kształtach, z drugiej mniejsze wersje lekkich metalowych opraw dla dorosłych w kolorze złotym lub srebrnym z wstawkami w różnych barwach. Panuje ogromna dowolność.

Okulary korekcyjne dla dziecka – modne i wygodne

Wybierając oprawy okularowe dla naszej pociechy musimy skupić się na kilku kwestiach. Często są to pierwsze okulary w życiu, a więc wybór musi być naprawdę przemyślany, by dziecko dobrze się w nich czuło. Pierwsza z nich to estetyka. Kluczowe znaczenie ma indywidualne dobranie danego egzemplarza pod kątem wymagań dziecka, jego gustu i preferencji. Druga to komfort. Pamiętajmy, że okulary nosimy przez cały dzień w najróżniejszych warunkach, więc wygoda jest kwestią fundamentalną. Najważniejsze by oprawa była dobrze dopasowana do kształtu i wymiarów twarzy i właściwie układała się na nosie. Aby mieć pewność, że wszystko pasuje idealnie potrzebna jest fachowa pomoc konsultanta, który najpierw pomoże wybrać właściwą oprawę, a następnie indywidualnie dopasuje ją tak by układała się bez zarzutu. Wsparcie doświadczonego doradcy w wyborze okularów jest niezbędne.

Podsumowując wybierając oprawy okularowe dla naszego dziecka musimy mieć pewność, że one mu się podobają i czuje się w nich dobrze oraz, że pasują wielkością, kształtem i są odpowiednio dopasowane. W pierwszej kolejności nasze dziecko musi być przekonane, iż dobrze wygląda w okularach, po czym oprawy mają być tak wygodne, że biegając, bawiąc się czy uprawiając sport zapomni o nich. Komfort to podstawa.

Nasz asortyment obejmuje produkty renomowanych marek, takich jak Success, Humphrey's, Vemis, Solano, Morgan, Tony Kids, Mirroris, s. Oliver, Tonny, more@more, mirroris

 


Wróć

Okulary to nasza pasja

Optyk Żuchowscy - Aktualność