Okulary przeciwsłoneczne na lato 2023: Modne wzory i kolory

18.07.2023Co warto wybrać w sezonie 2023 r. Moda i Ochrona oczu.

Wśród pań i panów niezmienną popularnością od dłuższego czasu cieszą się duże modele opraw przeciwsłonecznych. Od gustu i preferencji zależy czy zdecydujemy się na metalowe oprawy w złocie, srebrze lub bardziej żywych kolorach, czy postawimy na oprawy z tworzywa. Częste są wszelakie połączenia materiałów, dzięki którym oprawy zyskują awangardowe, zaskakujące kształty. Tu panuje ogromna dowolność. Oprawy mogą być lekkie transparentne, kolorowe wyraziste, lub w tradycyjnej czerni i brązie. Ważne żeby były mocnym akcentem naszego wizerunku. Możemy szaleć do woli. Sympatycy jasnych, pastelowych kolorach także odnajdą coś dla siebie. Jednym słowem do odważnych świat należy.

Duże oprawy przeciwsłoneczne mają poza ciekawą stylizacją dają nam coś jeszcze. Obszerna soczewka okularowa zapewnia duże pole widzenia oraz szeroką powierzchnie ochrony przed promieniowaniem UV.

Soczewki przeciwsłoneczne. Na co zwrócić uwagę.

Szukając najlepszych okularów przeciwsłonecznych powinniśmy zwrócić uwagę w takim samym stopniu na kształt i fason oprawy co na rodzaj soczewek okularowych. Jest nich obecnie bardzo duży wybór. Możemy podzielić je według różnych kategorii.

Po pierwsze istotny jest stopień przyciemnienia. Jeśli potrzebujemy okulary na ostre słońce polecamy soczewki jednolicie barwione o 80% przyciemnienia. Jeśli chcemy mieć okulary, w których będziemy czuć się dobrze przy lekkim zachmurzeniu. Soczewka może być barwione jednolicie lub gradalnie o stopniu przyciemnienia pomiędzy 70- 50%. W takich okularach oko jest bardziej widoczne.

Najczęściej spotykane kolory zabarwienia soczewek to szarość, brąz, lub zieleń, jednak obecnie projektanci proponują również inne warianty. Możemy spotkać się z odcieniami fioletu, różu, czy niebieskiego.

Dla zwolenników kolorów i odważnego designu, polecamy oprawy z powłoką lustrzaną. Daje ona efekt mieniącego się wieloma odcieniami lustra. Soczewki te dostępne są w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. Bywa, że cały front oprawy wykonany jest z tego samego materiał co soczewka. Bardzo modny jest klasyczny metalowy model Aviator. Rozpropagowany przez amerykańskich pilotów. Występuje zarówno w modelach damskich jak i męskich.

Każde dobre okulary przeciwsłoneczne mają filtry chroniące oczy przed promieniowaniem UV. Po za tym zabezpieczeniem naszych oczu polecam powłokę polaryzacyjną. Niweluje ona odblask i odbicia od jasnych i połyskujących poziomych powierzchni. W znaczący sposób poprawia kontrast i jakość widzenia. Niezbędna jest przy prowadzeniu samochodu, czy pływaniu na łodzi, ale polecam ją wszystkim, bo zapewnia znacznie większy komfort.

Jeśli już mowa o najlepszej jakości widzenia to należy opowiedzieć o wyjątkowych okularach marki Maui Jim. Są to oprawy przeciwsłoneczne, w których poza modnym designem zadbano o fantastyczną jakość soczewek okularowych. Marka ta od lat przoduje w najnowocześniejszych rozwiązaniach w obrębie przyciemnianych soczewek. Oferuje nie tylko profesjonalną ochronę przed UV i polaryzację, ale także filtry podwyższające kontrast, co naje niezapomnianą jakość obrazu. Wybierając takie okulary przeciwsłoneczne możemy zdecydować się na gotowy egzemplarz, albo indywidualnie dobrać sobie kolor soczewki, stopień przyciemnienia czy rodzaj powłoki. Oczywiście można zamówić także okulary z mocą we wszystkich tych wariantach. Nawet przeciwsłoneczne okulary progresywne.

W naszej ofercie znajdziecie m.in. modele takich marek jak Maui Jim, inface, Pierre Cardin, Emilio Pucci, Max Mara, Anne Marii, Tony, Solano czy Tommy Hilfiger.

 

Wróć

Okulary to nasza pasja

Optyk Żuchowscy - Aktualność