Modne okulary damskie i męskie

29.08.2023

 

Jasne kolory i metalowe oprawy

Już od kilku sezonów zdecydowanie wiodącym trendem wśród damskich okularów są duże oprawy metalowe w kolorze złotym i srebrnym. To co się zmienia to większa ilość kolorowych dodatków zarówno w odcieniach pastelowych jak i bardziej kontrastujących barwach. Przeważają na ogół rozmaite warianty owalnych okrągłych kształtów. Jeśli pojawiają się prostokąty czy inne geometryczne formy to również z zaokrąglonymi narożnikami. Takie oprawki są nie tylko modne, ale dzięki swojej lekkości bardzo wygodne. Będą doskonale prezentować się tego lata.

Sympatycy opraw z tworzywa, także znajdą dla siebie coś ciekawego. Obecne technologie pozwalają na stworzenie bardzo cienkich i ultra lekkich opraw z najróżniejszych kolorach. Komfort i wygoda idą w parze z ciekawym efektem wizualnym. Wśród pań niezmienną popularnością od jakiegoś czasu cieszą się transparentne modele w jasnych, pastelowych odcieniach. Taka konstrukcja nie zasłania oczu, jest uniwersalna, dzięki czemu można dopasować ją do różnych stylizacji.

Przesada i maksymalizm

Obecna moda jest pełna kontrastów z jednej strony promuje się oprawy delikatne i subtelne z drugiej króluje wyrazistość. Projektanci nie zapomnieli o tych, którzy uwielbiają mocne akcenty w swoim wizerunku. Z powodzeniem możemy znaleźć oprawy, które z uwagi np. na oryginalny design, duże rozmiary, wyjątkowe kształty czy nietypowe kolory można uznać za wiodący element stylizacji. Damskie okulary zasłaniające dużą część twarzy, ponadprzeciętne grube męskie oprawki czy wzorzyste ozdoby to modne wybory latem 2023. Wpisują się one w charakterystyczne dla współczesnych czasów trendy maksymalizmu, przesady i indywidualizmu, które dominują w szczególności wśród młodych ludzi.

Styl retro znowu modny

Trendy zmieniają się często, właściwie co sezon, jednak jedno pozostaje niezmienne: regularne powracanie do tego, co było kiedyś. Tak samo jest w przypadku okularów w wersji vintage, która cieszy się obecnie dużą popularnością. Okrągłe czy kocie damskie oprawki, fantazyjne geometryczne formy w dużym rozmiarze są wyraźnym nawiązaniem do lat 50., 60. i 70., kiedy takie modele były wyjątkowo modne. Wśród męskich opraw powracają okrągłe i owalne modele.

Popularne trendy wiosna 2023:


transparentne oprawy z tworzywa,
delikatne, pastelowe kolory, złoto i srebro,
wyrazistość i maksymalizm,
vintage i retro,

Jak widać, tendencje są bardzo różnorodne.

W naszej ofercie można liczyć na szeroki wybór produktów takich marek, jak Brendel, Humphrey's, Emilio Pucci, Swarovski, S. Oliver, Zeiss, Solano, Silhouette, Tommy Hilfiger, Joop, Jaguar, Stepper, Davidoff, Etnia Barcelona, Morgan, , Belinger, WOOW, more&more, Vemis, Mirroris, Jimmy Choo, Valentino, fendi, Aigner, Max&Mara, Max%&Co, Oliviero Contini, Blackfin, Skaga, Mooss, My Way, Porsche Designe, Land Rover, Carrera, Liebeskind, Hugo Boss, Rodenstock,Gigi Studios.

{Gallery dir='Emilio-Pucci-2022'}

 

Wróć

Okulary to nasza pasja

Optyk Żuchowscy - Aktualność